Podologia​

anna mikosz

Usuwanie brodawek

Usuwanie brodawek

Brodawki wirusowe są wywoływane przez wirus HPV. Występują one zarówno u osób starszych jak i młodszych, które mają osłabiony układ odpornościowy, cierpią na nadmierną potliwość stóp lub często odwiedzają baseny. Usuwanie brodawek jest procesem długotrwałym, jednakże zlekceważenie powagi sytuacji może przyczynić się do powstania bolesnych konsekwencji. Istnieje wiele metod walki z brodawkami, które pomogą skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego problemu. W doborze odpowiedniej metody leczenia, pomogą Państwu specjaliści z dziedziny podologii.

Jak leczyć brodawki?

Zanim usuniemy brodawkę powinniśmy dokładnie zdiagnozować zmianę skórną. Wyróżniamy dwa typu kurzajek: płaskie lub odstające, które przypominają narosty. Brodawki mogą również przypominać odciski. Kurzajkom często towarzyszy łuszczący się naskórek. Przybierają one kolor żółtawy, szaro‐zielonkawy lub biały. Wirus HPV szybko się rozprzestrzenia, może ulegać stanom zapalnym i, co najistotniejsze, jest bardzo zakaźny – dlatego tak ważne jest szybkie usuwanie brodawek. Warto również pamiętać, że starsze brodawki są głębiej umiejscowione w skórze, co może w efekcie przysporzyć wielu bolesnych problemów. Nie warto bagatelizować problemów z brodawkami. Niepołomice, to miasto, w którym mogą Państwo skorzystać z w pełni profesjonalnej pomocy specjalistów z Gabinetu Orchidea w tym zakresie.

Leczenie wymaga bardzo dużej samodyscypliny od pacjenta, ponieważ jest długotrwałe – niezbędna jest również stała współpraca z podologiem. Zwalczanie wirusa brodawek polega przede wszystkim na stworzeniu środowiska, które nie sprzyja jego rozwojowi. Jest to równoznaczne z zastosowaniem odpowiedniego środka farmakologicznego lub innej metody leczenia, której użycie będzie skutkowało odrzuceniem zainfekowanych wirusem komórek skóry. Zmienione chorobą miejsce powinno się smarować kwasem monochlorooctowym lub poddać krioterapi z użyciem podtlenku azotu. W zależności od stadium zaawansowania zmiany skórnej, czas konieczny do usunięcia brodawki może być różny. Niestety, mimo wiedzy na temat przyczyn powstawania brodawek współczesna medycyna nie jest w stanie całkowicie usunąć wirus HPV z organizmu, dlatego tak ważne jest natychmiastowe reagowanie w przypadku pojawienia się pierwszych niepokojących objawów.

Wszystkich chętnych do skorzystania z oferty Gabinetu Orchidea z zakresu usuwania brodawek zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem w Niepołomicach. Oferujemy profesjonalną pomoc i usługi najwyższej jakości.